Alumni | Attendee/ Non-Degree | Friends | Faculty/Staff
Alumni
Donald F. Crego (ME ’41)
Mary Elizabeth Droste (nee Spies) (ARCH ’42)
Richard R. Levin (ME ’44)
Clarence G. Bergstrom (CHEM ’45, Ph.D. ’51)
Marshall Miles (EE ’45)
George A. Wyatt (ME ’48)
Albert E. Cout (ID ’49)
R. L. Kovanda (ENGL ’50)
Ernest W. Nordquist (CE ’50)
Shao Yuen Z. Yuan (CHE ’50)
Leslie J. Laskey (ID ’51)
Rudolph George Novak (CHE ’51)
Donald P. Dimmitt (ID ’52)
Thomas Houser (CHEM ’52)
Richard K. Johnson (CE ’52)
Charles W. Starbuck (IE ’52)
Nancy E. Waterman (nee Shepul) (HE ’52)
Richard K. Hoffman (LAW ’53)
Herbert Bruce Keil (LAW ’53)
Roger F. Reedy (CE ’53)
Donald Lee Sickler (ARCH ’53)
Joseph L. Jenista (CHEM ’54, M.S. ENVE ’84)
Richard R. Schubert (BE ’54)
Ronald B. Diamond (MET ’55)
Frank A. Field (ME ’55)
Albert M. Sciaky (EE ’55)
Sherwin E. Small (ARCH ’56)
John R. Munson (ARCH ’57)
Robert T. Ruff (LAW ’57)
Harold A. Schroeder (MATH ’57)
Frank A. Berczynski (ME ’58)
Dolores Cherny (IE ’58)
Robert T. McGrath (EE ’58)
Frederic Randa (EE ’58)
Matthew Turina (ME ’58)
Jovo Martich (ME ’59)
Fredric L. Ware (Ph.D. PSYC ’60)
Soumya K. Banerjee (M.S. ARCH ’61)
Frank R. Fitzgerald (IE ’61, M.S. MGT ’76)
Alan R. Hirsig (CHE ’61)
James L. Goy (CE ’62, M.S. ’67)
Thomas John Grenchik (M.S. EE ’62)
Laird A. Scott (ID ’62)
Kenneth P. Stromsland (ARCH ’62)
Kenneth R. Anderson (PS ’63)
Robert Denes (M.S. ME ’63)
James J. Poremba (EE ’63)
William John Schaefle (LAW ’63)
Richard Charles Medley (MS ’64)
John K. Cook (MATH ’65)
Dewey Roscoe Jones (LAW ’65)
Mitchell W. Panek (ME ’65)
Chaudhary Ajit Singh (M.S. IE ’65)
Neil B. Johnson (EE ’66)
Thomas Karabatsas (LIB ’66)
Gerald E. Delaney (EE ’67)
S. Jeffrey Garfield (Ph.D. PSYC ’67)
Hermann M. Schamberger Jr. (LAW ’67)
Janis S. Taurins (MAE ’68)
Reza Ahmari (M.S. EE ’69, Ph.D. ’72)
Russell J. Chobot (PSYC ’69)
Frank John Doti (LAW ’69)
Jerome James Lutz (LAW ’69)
Carmen Carl Adducci (CE ’70)
Chester John Dick Jr. (CE ’70)
Utkan Salman (ARCH ’70)
Walter D. McFall (CHE ’71)
Robert A. Neufeld (M.S. PSYC ’72, Ph.D. ’80)
Karen M. Ellers (MATH ’73, M.B.A. ’80)
Michael J. Femal (LAW ’73)
Michael D. Gertner (LAW ’73)
Edward R. Rabe Jr. (LAW ’73)
Roy C. Wahl (MGT ’73)
Thomas P. Moncada (LAW ’75)
Gerald E. Yingling (EE ’76)
John A. Frey (CS ’77)
Mary Jo J. Field (nee Laflin) (ID ’78)
Russell J. Kleifgen (CHE ’79)
Marsha C. Spak (nee Chait) (LAW ’79)
Jay E. Degroot (LAW ’86)
Thommen Mathew Poozhikunnel (M.S. CS ’95)
David O. Saalfeld (BIOL ’95)
Terry A. Hankins (M.S. FMT ’96)
Akiko Noguchi (M.S. CS ’00)
Kimberly Marie Bliss (M.S. ACHM ’03)
John W. Guzzardo (LAW ’04)
Kristin Rylko (LAW ’05)
Timothy Nunes (M.S. MCOM ’09)
Emmett M. Shaughnessy (LAW ’14)
Briana J. Mayes (LAW ’16)
Attendee/Non-Degree
Joseph J. Barclay
Barbara S. Herst
Helmut Jahn